Oferta

Wdrożenia serwerów

Podstawową działalnością firmy informatycznej są wdrożenia serwerów oraz ich późniejsza administracja. Doświadczenie zdobyte przez lata ukształtowało nasz wybór odnośnie rekomendowanego sprzętu jak i oprogramowania. Oprogramowanie, które zalecamy w każdej rozwijającej się firmie to rozwiązania firmy Microsoft. Wg. naszych specjalistów jest bardzo stabilne, dające wiele możliwości rozwoju.

Dzięki temu iż firma posiada certyfikowanych inżynierów Microsoft możemy zaproponować Państwu najlepiej dopasowane rozwiązanie do oczekiwań oraz jego pełne wykorzystanie możliwości w najniższej możliwej cenie. Sprzęt który rekomendujemy to rozwiązania firmy DELL. Na przestrzeni lat mieliśmy okazję przetestować sprzęt wielu wiodących producentów i wybraliśmy firmę DELL. Do zalet można zaliczyć min: niską awaryjność, duży wybór, przystępną cenę oraz co bardzo ważne profesjonalną gwarancję Next Business Day (następnego dnia w siedzibie klienta). Dzięki temu iż jesteśmy partnerem firmy DELL, posiadamy upusty cenowe i możemy Państwu zaproponować najlepsze rozwiązanie w przystępnej cenie.

Aby przybliżyć Państwu możliwości wdrożeń podzieliliśmy rozwiązania w zależności od wielkości firmy. Są to jedynie przykłady aby poznać orientacyjne koszty. W przypadku zainteresowania dokonujemy szczegółowej analizy potrzeb i dobieramy rozwiązanie specjalnie dla Państwa oraz dokonujemy wyceny.

Usługi informatyczne

Firma informatyczna PCTECHNIK oferuje profesjonalne usługi informatyczne mające na celu ochronę Państwa firmy przed przestojami wynikającymi z niespodziewanych awarii sprzętu komputerowego. Usługi informatyczne - kierujemy dla mikro, małych oraz średnich firm, dla których wsparcie firmy zewnętrznej jest korzystniejsze pod względem finansowym.

Firma oferuje stałą obsługę informatyczną nad całością infrastruktury IT w tym serwerów, sieci, komputerów oraz drukarek. Do naszych zadań należy rozwiązywanie bieżących problemów komputerowych, naprawa komputerów, kontrola zasobów informatycznych, sprawowanie nadzoru nad bezpieczeństwem oraz optymalizowanie działania infrastruktury IT. Do Państwa dyspozycji jest zespół specjalistów posiadający bogatą wiedzę potwierdzoną certyfikatami oraz doświadczeniem w zakresie oferowanych usług. 

Podstawowym zakresem usług informatycznych wykonywanym przez pracowników PCTECHNIK jest:

 • Nadzór nad sprawnym działaniem infrastruktury informatycznej – minimalizowanie ryzyka wystąpienia awarii
 • Pomoc w codziennych pracach realizowanych przez pracowników (obsługa programów itp.)
 • Analiza potrzeb firmy pod kątem rozwoju informatycznego – profesjonalne doradztwo
 • Dostawa sprzętu i oprogramowania – posiadamy umowy z największymi dystrybutorami jak i producentami sprzętu komputerowego, dzięki czemu możemy zaproponować bardzo niskie ceny dla swoich klientów
 • Instalacja i konfiguracja nowego sprzętu oraz oprogramowania
 • Modernizacja posiadanego sprzętu – nie każdy sprzęt trzeba od razu wymieniać. Nasza firma informatyczna przed każdym zakupem analizuje posiadany sprzęt i w przypadku gdy nadaje się do rozbudowy, proponuje taki wariant
 • Przegląd oraz konserwacja sprzętu informatycznego – każdy sprzęt wymaga konserwacji aby działał jak najdłużej bezawaryjnie. Nasze usługi informatyczne obejmują coroczne konserwacje posiadanego sprzętu.

Zdalna pomoc informatyka

Usługa „Zdalna pomoc informatyka” kierowana jest dla Wszystkich użytkowników będących naszymi klientami, jak i firm z którymi nasza firma nie ma podpisanej umowy o stałej współpracy. Jedynym warunkiem jest dostęp do internetu. Zasada działania usługi polega na możliwości dostępu naszych informatyków do Państwa systemu za pomocą bezpiecznego połączenia, i  wykonywanych zadań zdalnie. Rozwiązanie takie skraca czas reakcji, oraz daje nam możliwość rozwiązania większości problemów bez potrzeby przyjazdu do Państwa firmy. Dzięki temu oszczędzają Państwo pieniądze a my możemy w dużo szybszy sposób pomóc niż w przypadku tradycyjnej wizyty.

Usługi sieciowe

W celu zapewnienia ciągłości działania kluczowym elementem jest odpowiednie administrowanie i monitorowanie sieci informatycznej. Inżynierzy naszej firmy są wysoko-kwalifikowanymi specjalistami dziedzin sieciowych w tym sieci LAN, WAN oraz usług VPN, czyli bezpiecznych połączeń pomiędzy kilkoma lokalizacjami firmy lub pomiędzy firmą a pracownikami mobilnymi.

Usługi kierujemy dla wszystkich firm z województwa śląskiego, które maja problem z działaniem sieci informatycznej. Przykładowe problemy to wolne działanie sieci, długie logowanie się do komputera, przerwy w dostępie do programów lub danych/plików. Jeśli Twoja firma ma takie problemy, zapraszamy do kontaktu.

Poza administrowaniem siecią firma PCTECHNIK zajmuje się również rozwojem usług sieciowych u swoich klientów. Przykładem może być wdrażanie firmowych serwerów WWW oraz serwerów pocztowych MS Exchange nad którymi jest pełna kontrola, czego nie można powiedzieć o serwerach dzierżawionych w formie “hostingu”.

Bezpieczeństwo IT

Dbanie o bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej jest procesem polegającym na planowaniu, wdrażaniu, monitorowaniu oraz ciągłym udoskonalaniu pracy serwerów, sieci, komputerów tak aby zapewniały maksymalne bezpieczeństwo i bezawaryjność w sposób najmniej widoczny dla pracowników danej organizacji. Specjaliści PCTECHNIK wiedzą, że ochrona i bezpieczeństwo danych mają służyć realizacji celów biznesowych Twojej firmy i nigdy nie mogą stać się celem ataku samym w sobie.

W ramach usług związanych z bezpieczeństwem informacji zapewniamy min:

 • Praca zgodnie ze standardem ISO 27001
 • Praca zgodnie z polityką bezpieczeństwa firmy
 • Nadzór nad bezpieczeństwem sieci, serwerów oraz komputerów użytkowników
 • Nadzór nad aktualizacjami systemu Windows
 • Kontrola aktualizacji antywirusowych
 • Wykonywanie oraz testowanie kopii bezpieczeństwa zgodnie z polityką backupu
 • Kontrola uprawnień do zasobów, poprzez stosowanie macierzy uprawnień
 • Centralne zarządzanie bezpieczeństwem zasobów firmowych
  administracja danymi
 • Zapewnienie bezawaryjności pracy.